Önemli olan ilk konu cihazın teknik servisi var mı? Bir spektrometre cihazı almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar.

İhtiyacınızı karşılayabilecek cihazın hangisi olduğuna karar verebilmek önemlidir. Bu nedenle cihazların teknik özellikleri ve yeterliliğine karar vermek gerekir.

01.

Uzaktan teknik destek alınabiliyor mu?

Cihazlarımıza internet bağlantısı ya da telefon desteği ile teknik destek ücretsiz olarak verilmektedir.

02.

Gün boyunca yeterince analiz yapabilir miyim?

Evet gün içerisinde istediğiniz kadar analiz yapabilirsiniz. Sınırsızanaliz yapılabilir.

03.

Bakım masrafları çok mudur?

Karşılaştırıldığında bakım masrafları yok denecek kadar azdır. Kullanıcı bakımı da kolay ve masrafsızdır. Yaklaşık 3-5 dakika kadar sürmektedir.

THERMO ARL ÖZEL TEKNİK SERVİS YILDIZ ANALİZ firması olarak Thermo ARL spektrometre cihazlarının tüm modellerine özel teknik destek hizmeti vermekteyiz. Thermo ARL 2460, 3460, 4460 model optik emisyon spektrometre cihazları ile Thermo ARL OptimX, 9400 ve 9800 XRF cihazlarına da özel servis hizmeti sağlamaktayız. YILDIZ ANALİZ firmasından Thermo ARL spektrometre cihazları ile ilgili tüm parça ihtiyaçlarınız, yazılım desteği, online yardım, özel servis ve bakım hizmetlerini temin edebilirsiniz.

Cihazlarımızın tüm servis hizmetleri tarafımızdan verilmektedir.

Vakum pompası gerekli midir?

Hayır. Vakum pompası gerektirmeyen bir teknoloji kullanılmaktadır. Vakum sürecini beklemeden hızlı bir şekilde analize hazır hale gelebilmektedir. Analiz sırasında kullanılan argon gazı ile inert ortam oluşturulur. Böylece element analizi daha kolay ve hassas yapılabilmektedir.

Gün boyunca yeterince analiz yapabilir miyim?

Evet gün içerisinde istediğiniz kadar analiz yapabilirsiniz. Sınırsızanaliz yapılabilir..

Cihazlar ihtiyacınız olan tüm elementleri ölçebiliyor mu?

Spektrometre cihazlarımız tüm alaşımlarda gerekli olabilecek tüm elementleri ölçebilir. Çelikte N – Azot elementi dahil olmak üzere tüm elementlere bakabilir. Sonradan kalibrasyon eklemek de mümkündür..

Üretim sırasında cihaz bilgisayarım bozulursa ne yapabilirim?

Cihazlarımızın tümü bağımsız olarak herhangi bir bilgisayar takılabilir. Yazılım CD’lerimizi herhangi bir bilgisayara yükleyip cihazınızı kullanabilirsiniz..

Bilgisayar – cihaz arası haberleşme kablom bozulursa ne yapabilirim?

Bu sorun çok kolay çözülebilir. Hali hazırda bulunan printer haberleşme kablonuzu takabilir ya da herhangi bir teknoloji marketinden alabileceğiniz printer haberleşme kablosunu takabilirsiniz.

Windows sürümüm artık eski yeni bir Windows ile çalışır mı?

Cihazlarımız tüm Windows sürümlerine uygundur. Örneğin Windows XP ile çalışan bir bilgisayarı da bağlasanız Windows 10 yüklü bilgisayarı da bağlasanız çalıştırabilirsiniz.